Torby ekologiczne firmy Allbag.

Powszechnie wiadomo, że torby z tworzywa sztucznego, do niedawna dostępne w każdym supermarkecie, są niebywale szkodliwe dla środowiska. Z tego powodu zakazano ich użytkowania w wielu krajach na świecie. Rozkładanie się materiału wykorzystanego w produkcji toreb foliowych może potrwać kilkaset lat! Dlatego właśnie, każdy powinien zdawać sobie sprawę z konieczności zaprzestania używania foliówek i zastąpienia ich torbami ekologicznymi.

Nasza firma wyszła naprzeciw potrzebom klientów i przedsiębiorstw, którym leży na sercu dobro naszej planety, podejmując się produkcji całkowicie ekologicznych toreb papierowych i materiałowych. Zalety tego typu produktów można wymieniać długo. Podstawową jest oczywiście fakt, że są przyjazne dla środowiska, ponieważ zarówno rodzaje papieru, które wykorzystujemy do produkcji toreb (papier kraft) jak i materiały (bawełna, juta) są w stu procentach biodegradowalne. Nasze torby są całkowicie ekologiczne nie tylko dlatego, że produkujemy je z naturalnych surowców. Co to oznacza? Torby Allbag są przyjazne środowisku również dlatego, że do ich produkcji wykorzystujemy materiały pochodzące z recyklingu. Nie wykorzystujemy w ten sposób matki natury. To wyróżnia nas spośród konkurencji, która do produkcji swoich „toreb ekologicznych” ścina drzewa dające życiodajny tlen. 

Produkcja papieru Kraft, z którego wykonujemy torby fałdowe i klockowe odbywa się zgodnie z certyfikowanymi systemami:

  • systemem zarządzania jakością ISO 9001,
  • systemem zarządzania środowiskiem ISO 14001
  • systemem zarządzania bezpieczeństwem OHSAS 18001

Wykorzystywany przez nas do produkcji toreb klockowych i fałdowych, papier Kraft posiada certyfikat (wydany na podstawie deklaracji Stora Enso Poland) dopuszczający torby do kontaktu z żywnością – suchą, sypką, owocami i warzywami.

Papierowa torba ekologiczna ma szerokie zastosowanie. Wiele firm decyduje się na zakup tego typu toreb do pakowania produktów oferowanych klientom. Dzięki temu dają się poznać jako przedsiębiorstwa zorientowane na dbałość o środowisko, a także podnoszą jakość produktu w oczach konsumenta. Jak to możliwe? Przyczyna jest prosta – w świadomości klienta Torba Papierowa jest oceniana jako bardziej atrakcyjna.

Ekologiczne torby bawełniane, nazywane również Eco-Bag lub Green Bag, posiadają certyfikaty OKO-TEX STANDARD, oznacza to, że wszystkie czynniki chemiczne wykorzystane w procesie produkcji, a także barwienia tkaniny spełniają wymagane standardy bezpieczeństwa. Znakiem OKO-TEX STANDARD sygnowane są jedynie tekstylia, które spełniają poniższe wymagania:

  • nie zawierają czynników rakotwórczych
  • nie zawierają barwników alergizujących
  • zostały przebadane na obecność pestycydów i chlorifenoli
  • zostały przebadane na obecność metali ciężkich
  • wartość PH odpowiada wartościom ludzkiej skóry
  • nie zawierają przenośników chloroorganicznych
  • nie zawierają wykończeni środkami trudnopalnymi i biocydami

Chociaż w Polsce moda na torby ekologiczne trwa od niedawna, to tak naprawdę historia przyjaznych środowisku toreb jest o wiele dłuższa. Pierwsza torba ekologiczna pojawiła się w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat ’70. Pod koniec lat ’90 natomiast, USA w trosce o środowisko naturalne, zaczęło promować torby ekologiczne nakładając podatki na foliówki w niektórych stanach.

Styl

Materiałowa Torba Ekologiczna dziś stała się synonimem tzw. eko-stylu. Gwiazdy, celebryci sportowcy i projektanci mody rozkochali się w torbach zwanych w tym środowisku Green Bag. Popularność torbom ekologicznym przyniosła postać projektantki Anji Hindmarch, która wprowadziła do sprzedaży torbę z napisem I’m not plastic bag, a także dyktatora mody Karla Lagerfelda, który pokazał się publicznie ze swoją Eko-bag z autoironicznym napisem Karl Who?